Taksim için 1 Mayıs kararı verildi! Vali Gül açıkladı

Son dakika! 1 Mayıs'a birkaç gün kala Taksim'in kararı açıklandı. Merak edilen sorunun yanıtı İstanbul Valisi Davut Gül'den geldi. Taksim'de 1 Mayıs kutlamasının yapılmayacağı açıklandı.

“SADECE 1 MAYIS İÇİN DEĞİL”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İstanbul Valiliği'nde düzenlenen törenin ardından Vali Gül, gazetecilerin 1 Mayıs Çalışma ve Dayanışma Günü kutlamalarının Taksim'de yapılıp yapılmayacağı sorusuna yanıt verdi.

23 Nisan'ın coşkuyla kutlandığını ve 1 Mayıs olaylarının yaklaştığını belirten Gül, şöyle konuştu: “Bildiğiniz gibi Taksim'de 2012'den bu yana 1 Mayıs kutlanmıyor. Dolayısıyla Taksim bu anlamda sadece 1 Mayıs değil, aynı zamanda 1 Mayıs'tır. Bütün bu etkinliklere kapalıyız.” dedi.

Gül, DİSK ve KESK başta olmak üzere Taksim'e talepte bulunan herkesle görüştüklerini ve sendikalara bu yıl kutlamaların Taksim'de yapılmayacağını açıkladığını anlatarak, şunları söyledi:

“İstanbul'un herhangi bir yerinde uygun gördükleri bir yeri belirlerlerse bunu demokrasi bayramı olarak günün anlamına uygun bir şekilde coşkuyla kutlamak için üzerimize düşeni yapacağımızı söyledik. Her biriyle istişarede bulunuyorlar. İnşallah her yıl olduğu gibi bu yıl da Çalışma ve Dayanışmanın 1 Mayıs'ını kutlayacağız.” “İstanbul'umuza yakışır şekilde işçilerimizin günü olarak İstanbul'da da coşkuyla kutlanıyor.”

“Biz üzerimize düşeni yapacağız”

Olaya karışan taraflarla iki kez görüştüklerini kaydeden Gül, kutlamanın nerede yapılacağına bu hafta içinde karar verileceğini söyledi.

Gül, kutlamaların Taksim dışında herhangi bir alanda yapılacağını yineleyerek, “O alanın neresi olacağına onlar karar verecekler ve bize soracaklar. Güvenlik tedbirleri başta olmak üzere tüm lojistik ve gereken her şeyi biz yapacağız.” dedi.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Halüsinasyon görünce kendisiyle çelişti!  korkutucu anlarHalüsinasyon görünce kendisiyle çelişti! korkutucu anlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 Nisan tarihli mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 Nisan tarihli mesajı
MIT'deki Çocuklardan Özel MektuplarMIT'deki Çocuklardan Özel Mektuplar

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber