Soruşturmalarda yeni gelişme! Dilan ve Engin Polat’a sürpriz mahkeme kararı

Anadolu Savcılığı, Engin Polat ve Dilan Polat hakkında “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi”, “suçtan kaynaklanan malvarlığının aklanması” ve “suçtan kaynaklanan mal varlığının aklanması” suçlarından soruşturma başlattı. Vergi mevzuatının ihlali”. Aralarında Dilan ve Engin Polat’ın da bulunduğu 12 şüpheli 5 Kasım’da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TAHLİYELERİ TALEP EDİLDİ

Soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Halk TV’den Seyhan Yaşar’ın haberine göre, Polat eşleri hakkındaki soruşturma henüz tamamlanmazken, bu ay yapılan gözaltı incelemesinde savcı, Dilan Polat, Engin Polat ve diğer tutuklu isimlerin serbest bırakılması çağrısında bulundu. “Vergi usul kanununa muhalefet” suçundan açılan davanın duruşması sürüyor. Savcı, “örgüt kurma ve yönetme” ve “kara para aklama” suçlarından davayla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, sanıkların tutukluluk halinin devam etmesi çağrısında bulundu.

ACİL KARAR

Davayı inceleyen İstanbul 6’ncı Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi, tutuklananların avukatlarının isimlerini dinledikten sonra “vergi usul kanununu ihlal” suçundan soruşturulan tüm sanıkların tahliyesine karar verdi.

GÖZALTILIKLARI DEVAM EDECEK

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” ve “suçtan kaynaklanan malvarlığını aklamak” suçlarından tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tokat beşik gibidir!  Artçı sarsıntıların art arda gelmesi Naci Görür'ü uyardı: Tokat beşik gibidir! Artçı sarsıntılar art arda geldi ve Naci Görür’ü uyardı: “Bu fayın güneybatısında kim varsa dikkatli olsun”
İmam çocuklara şiddet uyguladıİmam çocuklara şiddet uyguladı
Tanju Özcan'ın eşi belediye karşıtı eyleme katılarak parlamentoyu bastı! "Bu gece eve geç döneceğim"Tanju Özcan’ın eşi belediye karşıtı eyleme katılarak parlamentoyu bastı! “Bu gece eve geç döneceğim”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber