Ramazan ayında sindirimi kolaylaştıran karışıma büyük ilgi! İftar ve sahur arasında tüketilirse susuzluğu önler.

İslam dünyasında önemli bir yer tutan Ramazan ayı devam ediyor. Bu bağlamda oruç namazını kılmak için çabalayan vatandaşların sindirimini kolaylaştıracak tavsiyelerde bulunan aktar, demirhindi şerbeti, kızamık şekeri, tarçın, karanfil, zencefil ve zerdeçal ile hazırlanan karışımı oruç saatleri dışında tüketmeyi önerdi.

5 BARDAK İÇTİKTEN SONRA ÇALIŞIR

Ezan sesiyle orucunu açan vatandaşların, uzun süre aç kaldıktan sonra aniden büyük miktarda yemek yiyerek midelerine yük getirmemeleri gerektiğini belirten aktar, söz konusu karışımın iftar saatleri arasında 5 bardak içilmesi halinde, ” ve sahur, sindirimi kolaylaştıracak ve susuzluk hissinin önüne geçecektir.

SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRIR

AW171892_02

Eskişehir’de uzun yıllardır aktar olarak çalışan tüccar Koray Özkılıç, oruç tutan vatandaşların sindirimini kolaylaştıracak ürün ve karışımlar hakkında bilgi verdi. Osmanlı şerbeti ve demirhindi şerbetinin bu gibi durumlarda etkili ürünler olduğunu belirten Özkılıç, şöyle konuştu: “Vatandaşlar demirhindi şerbeti ve kızamık şekeri ile tarçın, karanfil, zencefil ve zerdeçal ekleyerek güzel bir karışım hazırlayabilirler. İftar ve sahur arasında bu karışımlardan 5 bardak içmek sindirimi kolaylaştırıp hazımsızlığa iyi gelmesinin yanı sıra vücudun sıvı ihtiyacını da karşılayarak susama hissini de önler.

SİZİ TÜM GÜN SUSATMAZ

AW171892_01

Vatandaşlar sahurda tüketirse gün içinde susuzluk çekmeyecek. “Müşterilerimiz bu karışıma çok ilgi gösteriyor, sık sık gelip soruyorlar” dedi.
(İHA)

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Erzurum yerel seçim sonuçları gerçek zamanlı!  Erzurum'da seçimleri kim kazandı? Erzurum yerel seçim sonuçları gerçek zamanlı! Erzurum’da seçimleri kim kazandı?
Ramazan ayını cihat ayı ilan ettiler!  IŞİD'in dünya çapında tüyler ürpertici 'katliam' çağrısı: 'Yalnız kurtlar' harekete geçiyorRamazan ayını cihat ayı ilan ettiler! IŞİD’in dünya çapında tüyler ürpertici ‘katliam’ çağrısı: ‘Yalnız kurtlar’ harekete geçiyor
Bolu Seçim Sonuçları Canlı Yayında!Bolu Seçim Sonuçları Canlı Yayında!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber