Musa Ateş’in oğlu Sinan Ateş’e yazdığı son mektup: “Benim oğlumu da şehit ederlerse, oğlunuza kimse merhamet etmez.”

30 Aralık 2022’de motosikletli 2 kişinin düzenlediği silahlı saldırıda hayatını kaybeden Sinan Ateş’in babası Musa Ateş, sahura kalktığında fenalaşarak hayatını kaybetti.

Musa Ateş’in oğluna yazdığı son mektup ortaya çıktı. Musa Ateş’in, eşi Ayşe Ateş’in ‘Sinan Ateş/Yaşar Hatıralarda’ adlı kitabında yer alan mektubunda ifadeleri şöyle:

“Hayatımda Sinan’a hiç bakmadım. Her sıkıntısını çektiğim, derdine katlandığım kıymetlimi kendi ellerimle gömdüm. Dokunmaya dayanamadığım oğlumu öldürdüler! Nereden?
Herkesin övgüyle bahsettiği Sinan’ın neden birine kötü bir şey yapıp onu öldüreceklerini anlayamıyorum! Karıncaya zarar vermeyen çocuk öldürülmeyi hak edecek ne yaptı?

1980’den önce yanımda bir arkadaşım şehit oldu, ben de yaralandım. Zor günlerdi. Keşke bu olmasaydı. Sonra silahlar konuştu, şimdi de kafalar konuşuyor. Peki oğlumu düşman sayanlar kimlerdi?

Oğlumu hep daha akıllı olduğu için mi şehit ettiler?

Sinan sigarayı ağzına sokmadı. Sinan’ı uyuşturucu satıcısının vurduğunu söylüyorlar. Oğlum uyuşturucu satıcılarına ne yapacak? Sinan bu insanlara selam bile vermiyordu.

Oğlum Türk milliyetçisiydi. Hayatımızı adadığımız idealist hareketin başkanı oldu. Her konuşması partiden, ocaktan, Türk milletinden ve İslam’dan ibaretti. Bu, Sinan’ı şehit edenlerin partiye, örgüte, Türk milletine ve İslam’a düşman olduğu anlamına gelmektedir. Onlar kim?

1980 öncesinde kendimizi en güvende hissettiğimiz zamanlar Cuma günleriydi. Sinan’ı şehit edenler nasıl insanlardır? Oğlumu cuma namazından çıktıktan sonra mı vurdular? Cuma namazını terk ederken Filistinli Müslümanları şehit eden İsrail askerlerinin onlardan ne farkı var?

Oğlumu kameralar önünde şehit ettiler. Onu Ankara’nın merkezinde şehit ettiler. Ülkü Ocakları başkanını kim, nasıl şehit edebilir? İdealistler buna nasıl sessiz kalabilir? Peki devletimiz nerede? Sinan’ı vuranlar neden tutuklanmıyor? Hükümetimiz bir uyuşturucu satıcısının bu kadar insanı bir araya getirdiğine mi inanıyor? Sinan’ın davası neden hâlâ başlamadı?

Bana Facebook’ta fotoğrafımın olduğu bir gönderi gösterdiler. (Firavun’a karşı olmak yetmez, Musa’nın yanında olmalısın) yazıyordu. Çok doğru. Ben Musa Ateş. Oğlumun katillerini aranızdan temizlemeniz yetmez, yanımda olun. Oğlum Ülkü Ocakları’nın başkanıydı. Oğlumu şehit ettiler. “Eğer benim oğlumu da şehit ederlerse, senin oğluna kimse merhamet etmez.”Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

İlk sayfa
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Karısını bıçaklayarak öldürdü, kendini asarak intihara kalkıştıKarısını bıçaklayarak öldürdü, kendini asarak intihara kalkıştı
Dünya bu gizli ölümü konuşuyor!  Uçaklarda hata olduğunu, açıklama yapmadan öldürüldüğünü söylediDünya bu gizli ölümü konuşuyor! Uçaklarda hata olduğunu, açıklama yapmadan öldürüldüğünü söyledi
Kadını külotlu çorapla boğarak öldürdü!  Mahkemede şok sözlerKadını külotlu çorapla boğarak öldürdü! Mahkemede şok sözler

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber