“Kamuda herkes görev tanımına uygun alanda çalışacak”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, anestezist ve ameliyathane teknikerleri, acil tıp teknisyenleri ve sağlık görevlilerine yönelik yeni düzenlemeye ilişkin dün yaptığı açıklamalara sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıklık getirdi.

Yakında Resmi Gazete’de yayımlanacak düzenlemeye ilişkin Koca, kamuda teknisyenlerin teknisyen, hemşirelerin ise hemşire olarak çalışacağını yani birinin diğerinin sektöründe görevlendirilmeyeceğini, özel sektörde ise teknisyenlerin çalışacağını vurguladı. Teknisyenler, hemşirelerin gözetiminde görev tanımlarına göre çalışmalarını yürütebilmektedirler.


“Kamuda herkes görev tanımına uygun alanda çalışacak”

Bugün Mardin’deki tüccarları ziyaretinde bir gencin konuyla ilgili sorusunu yanıtladığı video paylaşımına da yer veren Koca, şunları söyledi:


“Kamuda herkes işini yapacak. Teknisyenler işini yapacak, hemşire arkadaşlar işini yapacak, onların yerinde kimse çalışmayacak. Özel sektörde özellikle bu anlamda sorumluluktur” “Yani hemşire arkadaşların endişelenmesine gerek yok Kendi sorumluluğunda olan ve görev tanımlarına uyan teknik arkadaşlar ancak özel sektörde çalışabilirler… Kamuda herkes görev tanımına göre sahada çalışacaktır.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber