Hükümet yağmalara doyamıyor: Niğde’deki altın ve gümüş madeninin kamulaştırılmasına karar verildi – Son Dakika Siyaset, Çevre Haberleri

Niğde’nin Gümüşler köyündeki altın ve gümüş madeninin acilen kamulaştırılmasına karar verildi. İliç maden faciasında yer altında mahsur kalan işçilerin henüz bulunamadığı günlerde alınan madencilik kararı dikkat çekti.

Yayınlanma: 04.07.2024 – 00:49

Abo Ol

Google Haberleri

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Niğde’de altın ve gümüş madeni kurulması için acil kamulaştırma kararı alındı.

7 Nisan 2024 tarihli Resmi Gazete yayımlandı.Gazetede Erdoğan’ın imzaladığı 9 karar yer alıyor. Bu kararlardan en şaşırtıcı olanı ise Niğde Gümüşler Köyü’ndeki altın ve gümüş madenleri için başlatılan kamulaştırma kararı oldu.

Gazetede yayımlanan kamulaştırma kararında; “Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, il sınırları içerisinde maden işletme ruhsatı bulunan (altın+gümüş) bölgedeki ruhsata tabi madenlerin üretimi için gerekli olan, ekteki listede yer alan taşınmazların ivedilikle kamulaştırılmasına karar vermiştir. Niğde.”

İLİÇ MADEN FAKATINDA HALA YERALTI İŞÇİLERİ VAR

İliç’teki altın madeninin bulunduğu bölgede yaşanan felaketin ardından yeraltına gömülen işçiler henüz bulunamasa da Niğde’de alınan madencilik kararı dikkat çekti.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber