Cinsel saldırı suçundan hüküm giydi! Dani Alves 1 milyon euro kefalet ödeyerek cezaevinden çıktı

Barselona eyalet mahkemesinin 20 Mart’taki kararıyla belirlenen 1 milyon euroluk kefalet tutarını 5 gün sonra bulan Alves, paranın yatırılmasının ardından Barselona yakınlarındaki Brains 2 hapishanesinden serbest bırakıldı.

Dünya basınının büyük ilgisini çeken Alves, basının sorularını cezaevi kapısında yanıtsız bırakarak, avukatıyla birlikte araçla yola çıktı.

Savcılık, “Alves’in İspanya’dan kaçma riskinin hâlâ yüksek olduğu” gerekçesiyle Alves’in şartlı tahliyesinin ertelenmesini talep etti.

Mahkemenin kararıyla, İspanyol ve Brezilya pasaportlarına el konulan Alves’in, haftada bir kez mahkeme önünde imza atma, İspanya’dan ayrılmama, kadın mağdurdan en az 1 kilometre uzakta durma ve kadın mağdurdan izin almama şartlarına uyması gerekecek. iletişim. her halükârda.

SİYASİLER TEPKİ VERDİ

Öte yandan Alves’in serbest bırakılması hem İspanyol hem de Brezilyalı siyasetçilerin tepkisine yol açtı.

İspanya’nın sol azınlık hükümetindeki bazı bakanlar ve sol muhalefetteki Podemos partisinin üst düzey liderleri, cinsel saldırı suçundan hüküm giymiş bir kişinin büyük miktarda para karşılığında serbest bırakılmasını eleştirdi.

Brezilya Kadın Bakanı Cida Gonçalves, EFE haber ajansına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kadınların insan haklarına yönelik en acımasız ihlallerden biri, onuruna ve bütünlüğüne saygı gösterilmemesidir. Bu muazzam vahşeti telafi edebilecek hiçbir kefalet yoktur. hayattayken bir kadına tecavüz etme suçu. İspanyol adalet sisteminin başarısız olmasının nedeni budur.” ” dedi.

4 YIL 6 AY ​​HAPİS CEZASINI ALDI

Brezilyalı futbolcuya, söz konusu cinsel şiddet olayı nedeniyle 22 Şubat tarihli mahkeme kararıyla 4 yıl 6 ay hapis, 5 yıl polis gözetimi, 9 yıl mağdurdan ayrı kalma ve 150 bin euro para cezası verildi. .

AA-20240325-34093982-34093979-FOOTBOLCU_DANI_ALVES_1_MILYON_AVRO_KEFALET_ODEYEREK_CEZAEVINDEN_CIKTI

Alves’in Yargıtay’a yaptığı başvuru henüz sonuçlanmazken, şimdiye kadar 4 kez reddedilen şartlı tahliye talebine ilk kez olumlu yanıt verildi.

30 Aralık 2022 gecesi Barselona’da bir eğlence merkezinin tuvaletinde 23 yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak 2023’te Meksika’dan Barselona’ya geldikten sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. .

İfadesini üç kez değiştiren ve ilk ifadelerinde sadakatsizliğini gizlemek ve eşini korumak için yalan söylediğini itiraf eden ve son olarak cinsel ilişkiye girdiğini itiraf eden 40 yaşındaki Alves, 23 Ocak’ta Brains-1 Cezaevi’nden Brains-2 Cezaevi’ne nakledildi. güvenlik nedeniyle.

Kariyerinde Sevilla, Barcelona, ​​​​Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo gibi takımlarda forma giyen Alves, tutuklanmasının ardından son olarak forma giydiği Meksika takımı UNAM ile sözleşmesinin feshedildiğini gördü. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kaza adamı Osayi ilk kez konuştu! Kaza adamı Osayi ilk kez konuştu! “Yapmak zorundaydım”
F.Bahçe teknik direktöründen tesadüfi açıklamalar! "Bulmak zor, 2 Nisan'da tükenecek"F.Bahçe teknik direktöründen tesadüfi açıklamalar! “Çıkmaz yol, 2 Nisan’da bitireceğiz”
Wanda Nara'dan Icardi açıklaması!Wanda Nara’dan Icardi açıklaması!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber