“Biz milletin kurduğu bir partiyiz, millet ne derse onu yaparız.”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, çeşitli ziyaretlerde bulunduğu Rize’deki öğretmen evinde AK Parti teşkilatının eski üyeleriyle bir araya geldi.

Bakın burada yaptığı konuşmada teşkilatın hayat demek olduğunu, vefa ve dostluk demek olduğunu söyledi.

Örgütün seçimlerde birlik ve dayanışma içinde çalıştığını belirten Bak, bunun sonucunda tüm seçimlerin öncelikle Rize’de yapıldığını söyledi.


“Organizasyon olmasaydı çalışmalar yetersiz kalırdı”

AK Parti davası için çalışmanın çok değerli olduğunu söyleyen Bak, çocukluğundan beri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu vurguladı.

Örgütlenme olmazsa çalışmaların yetersiz kalacağını kaydeden Bak, şöyle konuştu: “O sınır beyleri sandıkları koruyor, kadın grupları evlere gidiyor, gençlik kolları bayrak asıyor. Davanın ruhu budur, AK Partidir, örgüt budur. ” “Nasılsın? İyi misin? Sağlığın, afiyetin nasıl? Gel, sen de gel.” “Bunu söylemek çok önemli. Bunu 14 Mayıs’ta da, 28 Mayıs’ta da gördük.” dedi.

Bakan Bak, ülkede oyun düzenlemek isteyenlerin olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Altı kişilik masa kurdular, oynadılar. Masanın altına birini sakladılar. Bunu yaptılar, bunu yaptılar ama ne oldu? Recep Tayyip Erdoğan bunları sandığa gömdü. Bu millet onları sandığa gömdü. Hiçbiri Meclis’te değildi.” “Oyun yapıcıların üstünde mutlaka birileri vardır. En büyük oyun yapıcı odur. Bu yüzden davamız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


“Rize’nin 18 belediyesinin tamamını fethetmek için çalışıyoruz”

Rize’nin 18 belediyesinin tamamının alınması için çalıştıklarını belirten Bak, şöyle devam etti:

“Buradan Recep Tayyip Erdoğan’a şunu söyledim: ‘Rize duruyor, Rize hazır. Recep Tayyip Erdoğan sen git, Rize geliyor.’ Söylemek zorundayız. Biz yine İstanbul’da çalışıyoruz. İnşallah İstanbul’da da “Saatlerinizi 1 Nisan’a ayarlayın, Murat Kurum gelsin” diyoruz. Biz diyoruz ki: İstanbul’da 1 Nisan’da tatile değil, işçiye ihtiyacımız var. Murat Kurum’a ihtiyacımız var, unutmayın Rize’de selde yanımızdaydı, depremde de oradaydı, yangında da oradaydı. Bu yüzden çalışan bir adama ihtiyacımız var.”

Bak, Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda belediyecilik efsanesini ortaya koyduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Çöp içinde, çamurda, çukurda kalan İstanbul’u büyüttü. Oradan iktidara yürüdü. Bu davada önüne çıkan bütün engelleri aştı. Hatırlarsanız ‘Beceremez bile’ lider olmak.’ Dediler ki, O, teşkilatı sayesinde, aziz milleti sayesinde önüne çıkan bütün engelleri aşarak geldi, sandıktan hep galip çıktı, dünya siyasi tarihinde benzeri bir hareket yok, nereden geliyorsa geliyor. teşkilattan, aziz milletin içinde olmaktan. Biz milletin kurduğu bir partiyiz. Millet ne derse onu yaparız. Millet ‘Tamam’ der, o derse dururuz ama millet bize ‘Devam’ der. diyor.”

Rize’nin her zaman Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiğini vurgulayan Bak, Kaçkar Dağları gibi ona da destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber